Home ARSİV 100. Yılında TBMM ve Milli Mücadele Konulu Kısa Film Yarışması
0

100. Yılında TBMM ve Milli Mücadele Konulu Kısa Film Yarışması

100. Yılında TBMM ve Milli Mücadele Konulu Kısa Film Yarışması
0
0

Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarih olan 23 Nisan 1920 tarihinin anlam ve önemini belirtmek, Türk halkının egemenliğinin ilân edilmesini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasının 100. Yılını kutlamak, Gelecek nesillere Türk demokrasi tarihinin en önemli kurumu olan TBMM’nin önemini öğretmek ve aktarmak amacıyla Milli Mücadele Konulu Kısa Film Yarışması düzenlenmektedir.

Milli Mücadele Konulu Kısa Film Yarışması için son başvuru tarihi: 08 Mayıs 2020 olarak belirlenmiştir.

KATILIM KOŞULLARI
 • Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Üniversiteleri’nde öğrenim gören T.C. vatandaşı ve yabancı uyruklu ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yanı sıra; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türki Cumhuriyetleri Üniversiteleri’nde öğrenim görmekte olan ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilir. Yaş, branş ya da bölüm kısıtlaması bulunmamaktadır.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışmaya kurmaca türünde kısa filmler katılabilir.
 • Yarışmaya katılacak kurmaca kısa filmlerin süresi 15 dakikayı geçmemelidir. Süre sınırlamasına uymayan kısa filmler, ön jüri tarafından dikkate alınmaz ve elenir.
 • Yarışmaya katılan kısa filmler Full HD formatta, 1920×1080 çözünürlükte olmalı ve dosya uzantısı H264/MP4 olarak hazırlanmalıdır.
 • Katılımcılar yarışma şartnamesi ve başvuru formunun her sayfasını imzalamalıdır. Katılımcılar, imzaladıkları katılım şartnamesini, eksiksiz biçimde bilgisayar ortamında doldurup ıslak imza ile imzaladıkları başvuru formunu, kısa filmlerinin sinopsislerini, kurmaca türünde kısa filmlerini; uygun formatta kaydedilmiş şekilde,  üzerinde eser sahibinin ve eserin adının yazılı olduğu 2 adet kopyasını, aynı zarfa koyarak kapalı halde yarışma sekretaryasına elden veya gönderici ödemeli posta/kargo yolu ile en geç 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 17.00’ye (TSI) kadar aşağıda yer alan adrese ulaştırmalıdır. Katılımcılar ayrıca yukarıda (5. Madde) belirtilen formata uygun olarak hazırladıkları kısa filmlerini http://www.hacibayram.edu.tr/yuklefilm  adresine, 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 17.00’ye (TSI) kadar yüklemeleri gerekmektedir.  Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 YARIŞMA TAKVİMİ
 • Başvuru İçin Son Tarih                               : 8 Mayıs 2020
 • Ön Eleme Jürisinin Değerlendirmesi        : 11-15 Mayıs 2020
 • Değerlendirme Jürisi                                   : 8 Haziran 2020
 • Sonuçların İlanı (İlk 10 Film)                      : 15 Haziran 2020
 • Ödül Töreni                                                   : İlan Edilecektir.
ÖDÜLLER
Birinci20.000 TL
İkinci 15.000 TL
Üçüncü 10.000 TL
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Özel Ödülü  7.500 TL
TRT Özel Ödülü 7.500 TL
RTÜK Özel Ödülü 7.500 TL