Home ARSİV 2. Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması
0

2. Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması

2. Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması
0
0
 Başvuru tarihi geçmiştir

 Ankara Temalı Ürün Tasarım yarışması ‘nın amacı, Ankara’da geleneksel olarak icra edilen el sanatlarından ve bölgeye ait malzemelerden faydalanarak, modern tüketicinin ihtiyaçlarına uygun ürünlerin tasarımı ve üretimidir.

Yarışmanın amaçlarından biri de Ankara’da tasarımın gücünü artırmak, el sanatları alanında özgün fikirlerin ve katma değeri yüksek ürünlerin ortaya çıkmasına katkıda bulunmaktır.

Ürün tasarım yarışması ‘da Ürünlerin tema (Ankara’nın etnografik, mitolojik, mimari ögeler), kullanılacak malzeme (agat taşı, ipek, tiftik, Ankara taşı vb.) ya da geleneksel yöntem (telkâri, ipek iğne oyası, dokuma teknikleri) gibi Ankara değerlerinden en az birine temas etmesi beklenmektedir.

Yarışmaya; başta cam, tekstil ve takı ürünleri olmak üzere, bakır, seramik, çini, deri, ahşap vb. malzemeler kullanılarak üretilen ürünler ile katılım sağlanabilir.

Yarışma Takvimi:

 • Yarışma Başlangıç Tarihi: 24 Ekim 2018, saat 9.00
 • Son Katılım Tarihi: 22 Mart 2019, saat 18.00
 • Seçici Kurul Toplantısı, Ödül Töreni ve Sergi Daha sonra bildirilecektir.

Katılım Koşulları:

 • Katılım için coğrafi sınırlama yoktur.
 • Katılımcılar için  yaş sınırlaması bulunmamaktadır, ancak 18 yaşından küçük katılımcıların yarışma katılım belgeleri arasında bulunan Veli/Vasi İzin Formu’nu doldurarak imzalatmaları ve Ankara Kalkınma Ajansı’na başvuru esnasında iletmeleri beklenmektedir.
 • Yarışma, amatör ve profesyonel tüm tasarımcılara ve el sanatları alanında çalışan zanaatkarlara açıktır. Yarışmaya aynı zamanda üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü, güzel sanatlar fakülteleri resim, heykel, seramik bölümleri ve mimarlık fakültesi bölümleri lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri veya mezunları da katılım sağlayabilirler.
 • Yarışmaya ekip olarak katılmak mümkündür. Ekip katılımında, ekip temsilcisi olarak bir katılımcının belirlenmesi gereklidir.
 • Her bir katılımcı/ekip, yarışmaya en fazla 3 ürünle katılım sağlayabilir.
 • Tüm başvurular online sistem üzerinden kabul edilecektir. Yarışma iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. İlk aşamada, ürünlerin her açıdan görünmesine olanak sağlayacak en az 4, en fazla 6 fotoğraf ve varsa 3d tasarım dosyası online sisteme yüklenecektir. Fotoğraflar ve katılımcı tarafından sağlanacak bilgiler üzerinden ilk değerlendirme gerçekleştirilecek ve ikinci aşamaya kalacak ürünler belirlenecektir. İkinci aşamaya kalan ürünlerin fiziki olarak Ankara Kalkınma Ajansı’na sunulması talep edilecektir.

Katılım Şekli ve Adresi:

 • Tüm başvurular online sistem üzerinden kabul edilecektir. Başvuruların değerlendirmeye alınması için, ankaraka.org.tr adresinde 24.10.2018 itibarıyla açılacak başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve istenen tüm belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.
 Ödüller:
Birincilik    8.000 TL
İkincilik    4.000 TL
Üçüncülük      2.000 TL
Mansiyon (3 adet)      1.000 TL

Yarışmayı Düzenleyen Kurum:

 • Ankara Kalkınma Ajansı

Detaylı Bilgi:

YARIŞMA ŞARTNAMESİ WEB SİTESİ

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir