Home ARSİV 4. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması 2020
0

4. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması 2020

4. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması 2020
0
0

4. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması, Bu yıl “Bağımlılıklarla Mücadelenin 100. Yılında Sağlıklı Yaşamın Önemi” temasıyla düzenleniyor.

Yeşilay’ın kuruluşunun 100.yılı sebebiyle yeni bir ödülün de verileceği yarışmaya başvurular 14 Şubat’a kadar devam edecek.

Yeşilay Karikatür Yarışması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yeşilay Genel Müdürü Sultan Işık, “Dünyanın dört bir yanından karikatüristin kendi kültürel perspektiflerini yansıtacakları ilham verici eserleri görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Bağımlılığın tüm dünyanın ortak sorunu olduğu bilinciyle asırlık birikim ve tecrübemizden de yola çıkarak bu yılki Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması ana konusu “Bağımlılıklarla Mücadelenin 100. Yılında Sağlıklı Yaşamın Önemi” olarak belirledik. Toplumun ve gelecek nesillerin bağımlılıklardan uzak kalmasını sağlayabilmek için sağlıklı yaşamın önemi kaçınılmaz. Sağlıklı yaşamın gücünü ve etkisini siz karikatüristlerin gözünden dünya ve gençler ile paylaşmak istiyoruz.

YARIŞMA TAKVİM
01 OCAK 2020 Başlangıç tarihi
14 ŞUBAT 2020 Son başvuru tarihi
24 ŞUBAT 2020 Sonuçların açıklanması
ÖDÜLLER
Birincilik10.000 TL
İkincilik7.500 TL
Üçüncülük5.000 TL
Başarı Ödülü (3 kişi) 2.500 TL
Mazhar Osman Ödülü 2.500 TL
100. Yıl Özel Ödülü 2.500 TL

Ödül kazanan tüm sanatçılara plaket verilecek ve ödül kazanan tüm sanatçıların yol ve konaklama masrafları Yeşilay tarafından karşılanacaktır.

KATILIM ŞARTLARI
  • En çok 3 eser gönderilebilir, ödül almamış olmak şartıyla başka yerde yayınlanmamış eserler katılabilir.
  • A4 veya A3
  • Siyah beyaz veya renkli
  • Türkçe veya İngilizce ( Gerektiği halde yazı kullanılacaktır. Ancak sözel/yazılı değil görsel anlatım ön planda tutulacaktır. )
  • Sanatçı katılma formu ile birlikte karikatürlerini A4 veya A3 ölçülerinde, 300 dpi, en fazla 5 MB olacak şekilde, JPG formatında en geç 31 Aralık 2018 tarihine kadar web sitesi üzerinden göndermelidir.

Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması Hakkında

Yeşilay, dünyanın, ülkemizin ve özellikle gençlerin bağımlılıklara karşı dikkatini çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nı düzenliyor. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan yarışma ile bağımlılıklarla mücadelemize dünyanın dört bir yanından karikatür sanatçılarını dahil ederek çizgilerine kattıkları mizah unsuruyla oluşturdukları etkileyici mesajları topluma aktarmayı hedefliyoruz.