Home ARSİV 6. Alemlere Rahmet Uluslararası Senaryo Yarışması
0

6. Alemlere Rahmet Uluslararası Senaryo Yarışması

6. Alemlere Rahmet Uluslararası Senaryo Yarışması
0
0

05 Aralık 2020‘de galası gerçekleştirilecek olan “6. Uluslararası Alemlere Rahmet Senaryo Yarışması” çerçevesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sas) adına O’nun hayatının ve getirdiği evrensel mesajların gündeme alınması, sinema sektöründe bir farkındalık oluşturularak kısa metrajlı filmler için senaryo üretilmesi ve bu niyetteki insanların desteklenmesi amacıyla Siyer Vakfı tarafından Senaryo Yarışması tertip edilmiştir.

Yarışması teması “Aile”. Yarışmaya başvuran senaryoların doğrudan ya da dolaylı olarak bu konuyla ilişkili senaryolar olması gerekmektedir.

KATILIM KOŞULLARI
  • Senaryo Yarışması kısa film senaryolarını kapsar. Hiçbir sınırlama söz konusu değildir. Sadece bu yıl için ilan edilen konsepte uygun olması gerekmektedir. Senaryo Yarışması başvuruları 18 Şubat 2020 tarihinde başlar, 31 Ekim 2020 tarihinde sona erer. Senaryo yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri Uluslararası Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması Gala ve Ödül Töreninde takdim edilir. Senaryo Yarışmasına katılmak, Kısa Film Yarışmasına katılmaya engel değildir.
  • Yarışmaya yurt içinden ve yurt dışından tüm senaristler katılabilir.
  • Yarışmacılar birden fazla eserle yarışmaya başvurabilir fakat her bir senaryo için ayrı başvuru formu doldurulması gerekmektedir.
  • Daha önce ulusal ya da uluslararası başka festivallere/yarışmalara katılmış olmak Alemlere Rahmet Uluslararası Senaryo Yarışması’na katılmaya engel değildir.
  • Daha önce Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması’na başvurmuş yönetmenler aynı eserin senaryosu ile tekrar yarışmaya katılamazlar.
  • Yarışmaya katılımlar yarışmanın web sayfasındaki (http://www.alemlererahmetfilm.com) online başvuru bölümünden 31 Ekim 2020 tarihine kadar yapılacaktır.
ÖDÜLLER
Ulusal En İyi Senaryo Ödülü 5.000 TL
Uluslararası En İyi Senaryo Ödülü 5.000 TL