Home ARSİV Bolu Uluslararası Poster Tasarım Yarışması
0

Bolu Uluslararası Poster Tasarım Yarışması

Bolu Uluslararası Poster Tasarım Yarışması
0
0

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından, son başvurusu 10 Nisan 2020 tarihli  1. Bolu Uluslararası Poster Tasarım Yarışması düzenlenmektedir.

Poster Tasarım Yarışması konusu Türkiye olup, ülkemizin tanıtımında fayda sağlayacağı düşünülen tipografik ve illüstratif poster tasarımları kabul edilecektir. Her katılımcı en fazla 2 (İki) adet, içerisinde TÜRKİYE veya TURKEY kelimesinin yer aldığı, 1857×2600 px CMYK (300dpi) poster ile katılabilir. Posterlerin daha önce yayınlanmamış-sergilenmemiş olması gerekmektedir.

YARIŞMA TAKVİMİ
Son başvuru tarihi 10 Nisan 2020
Ön eleme jürisi sonuçları 11 Mayıs 2020
Ana jürisi eleme sonuçları 12 Haziran 2020
Sergi tarihi ve yeri 12-23 Ekim 2020
KATILIM KOŞULLARI
  • Yarışmaya ve sergiye katılım tamamen ücretsizdir.
  • Katılımcılar dijital olarak teknik kısıtlaması olmadan her türlü poster ile başvuru yapabilir.
  • Poster içerisinde TÜRKİYE veya TURKEY ibaresinin yer alması zorunludur. Sadece ülkemizi betimleyen illüstratif veya tipografik çalışmalar kabul edilecektir.
  • Posterlerin, 1857 x 2600px ebadında CMYK (300dpi) dikey, en fazla 5 MB boyutunda .jpeg veya .jpg formatında olması gerekmektedir.
  • Başvurular sadece boluarthall.com/apply-now adresi üzerinden doldurulacak form ile yapılabilecektir.
  • Gönderilen posterlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve sergilenmemiş olması gerekmektedir. Tüm çalışmalar ön eleme jürisine girmeden önce tersine görsel arama ile taratılacaktır.
  • Ön eleme jürisi tarafından seçilen tüm eserler sergi salonunda sergilenecek ve e-katalogda yer alacaktır. Çalışmaları sergilenen katılımcıların mail adreslerine e-katalog ve katılım belgeleri gönderilecektir.
ÖDÜLLER
Birincilik 500 USD
İkincilik 300 USD
Üçüncülük 200 USD