Home ARSİV Bornova Belediyesi 2. Kısa Film Yarışması

Bornova Belediyesi 2. Kısa Film Yarışması

Bornova Belediyesi 2. Kısa Film Yarışması
0
0

Bornova Belediyesi üstüne düşen sosyal belediyecilik bilinciyle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günü kapsamında 2. Kısa Film Yarışması ’nı düzenlemektedir.

 Başvuru tarihi geçmiştir

Hem dünyada hem de ülkemizde şiddetin başrolde olduğu zamanları yaşıyoruz. Şiddet; evde okulda, sokakta, işyerinde, ekranlarda ve sosyal  medyada kısaca şiddeti her yerde  yaşayabiliyoruz. Şiddet sorununu değerlendirdiğimizde özellikle de iletişim kurma biçimlerimizin değişmesi gerektiğini görmekteyiz. Şiddete götüren iletişim sorunlarının yerine şiddetsiz bir iletişimin mümkün olduğuna ancak bu değişimler sonucunda varabiliriz. Sağlıklı bir iletişimle toplumsal farkındalık yaratabilir bu farkındalığı sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak aktarabiliriz. Şiddet olgusunun olağan sonuçlarından ayırarak şiddetsiz iletişimin ne olduğuyla ilgili toplumsal  bir bilinç oluşturabiliriz.

Kısa film yarışması konusu “şiddetsiz iletişim” olarak belirlenmiştir.

Yarışma Takvimi:

 • Eserlerin Teslim Tarihi: 02 Kasım 2018
 • Değerlendirme Sonuç Tarihi: 09 Kasım 2018
 • Ödül Töreni: 23 Kasım 2018

Katılım Koşulları:

 • Yarışmaya katılacak filmlerin konusu “Şiddetsiz İletişim” olmalıdır. Filmin konuya uygunluğu yarışma jürisi tarafından değerlendirilecektir.
 • Yarışma, kısa filme ilgi duyan 18 yaş üzeri tüm sinema severlerin katılımına açıktır.
 • Yarışma Ulusal ve Uluslararası kısa filmlere açıktır.
 • Yarışma kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma kategorilerinde düzenlenmekte olup, yarışmaya Ocak 2018 tarihinden sonra yapılmış filmler başvurabilir
 • Katılımcılar yarışmaya birden fazla filmle katılabilirler.
 • Yarışmaya katılan filmlerin daha önce başka bir yarışmada ödül almış olmaları, katılıma engel değildir. Kamuya açık olarak internet ortamında, televizyonda, vb. araçlarda gösteriminin yapılmamış olması gerekmektedir.
 • Yarışmaya katılacak kurmaca, deneysel ve canlandırma türlerindeki filmlerin süresi ön ve arka jenerik dahil 15 dakika; belgesel filmlerin 20 dakika ile sınırlıdır. Yarışma Yürütme Kurulu gerekli gördüğü durumlarda, sürede %10’luk ( yüzde on) bir diliminde istisna yapma hakkına sahiptir.
 • Yarışmaya katılmak için: www.bornova.bel.tr adresinde yer alan online başvuru formu eksiksiz olarak doldurulacak ve başvuruya ait kısa film www.vimeo.com adresine yüklenerek filmin Vimeo linki ve izleme şifresi online başvuru formunda yer alan ilgili alanlarda belirtilecektir.
 Ödüller:
Birincilik    6.000 TL
İkincilik    4.000 TL
Üçüncülük      3.000 TL
Mansiyon      2.000 TL

Detaylı Bilgi:

WEB SİTESİ

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir