Home ARSİV Kente Karşı İşlenen Suçlar 5. ÇYDD Fotoğraf Yarışması
0

Kente Karşı İşlenen Suçlar 5. ÇYDD Fotoğraf Yarışması

Kente Karşı İşlenen Suçlar 5. ÇYDD Fotoğraf Yarışması
0
0

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından düzenlen Kente Karşı İşlenen Suçlar Fotoğraf Yarışması 5. kez başlıyor. Yüksek Mimar Oktay Ekinci anısına düzenlenen yarışmanın toplam ödül miktarı 7.000 TL

Artan nüfus ile birlikte rant yarışının hız kazanmasıyla kentlerimizin doğal unsur olmaktan çıktığını görmekteyiz.Doğayı ve kültür mirasımızı yok eden “yol ve kavşaklar”, çevre bütünlüğünü bozan binalar, çevreyi koruma içgüdüsünün artık kalmadığını gözler önüne süren kirlilik ve sorumsuzluk kente karşı işlenen başlıca suçları ifade etmek için yeterlidir.

Bu uygulamaların pek çoğu yanlış olmasına karşın ayrıcalıklı izinler ve yetkililerle kurumların/şirketlerin yakınlıkları/çıkarları doğrultusunda gerçekleşmekte, içinde bulunduğumuz alanları kirletmektedir. Bilinçsizce atılan çöpler, kentlerin trafik ve kalabalık içerisinde boğulması, gürültü kirliliğinin de eklenmesiyle sorun daha da göze çarpmaktadır.

YARIŞMA TAKVİMİ
Son başvuru tarihi 12 Nisan 2020
Jüri Değerlendirme tarihi 19 Nisan 2020
sonuçlarının açıklanması 3 Mayıs 2020
KATILIM KOŞULLARI
  • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
  • Yarışmada dereceye giren tüm fotoğraflar,katılımcıların isimleriyle birlikte “Kente Karşı İşlenen Suçlar” projesini tanıtım amacıyla; ÇYDDtarafından kullanılabilir.
  • Kente Karşı İşlenen Suçlar Fotoğraf Yarışması ÖdülTöreni ve Sergisi esnasında fotoğraf sahipleri ile çekilen etkinlik fotoğrafları “Kente Karşı İşlenen Suçlar Fotoğraf Yarışması” projesini tanıtım amaçlı olarak ÇYDD tarafından kullanılabilir.
  • Yarışmada dereceye giren fotoğraflar yarışma sonuçlandıktan sonra ÇYDD tarafından belirtilecek olan mekan (lar) da basılı olarak sergilenecektir.
  • Yarışmaya, organizasyonu düzenleyen ÇYDD Genel Merkez çevre birimi üyeleri, ÇYDD Genel Merkez çalışanları, ÇYDD Genel Merkez asıl ve yedek üyeleri dışında, 1 Ocak 2020 itibari ile 30 yaşını geçmemiş herkes katılabilir.
  • Yarışmaya gönderilen fotoğrafların hepsinin yeni çekim olması gerekmektedir. Son 1 yıl içerisinde çekilmiş fotoğraflar kabul edilecektir.
  • Yarışmaya gönderilen fotoğrafların daha önce herhangi bir platformda (blog, portfolyo, sergi, yayın, vs.)gösterilmemiş olması gerekmektedir.
ÖDÜLLER

Toplamda 7.000 TL değerinde üç ödül verilecektir. Birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülü yanı sıra 10 tane mansiyon ve sergilenmeye değer 20 fotoğraf olarak seçilecektir.