Home ARSİV ProCE’18 Proje Geliştirme Yarışması
0

ProCE’18 Proje Geliştirme Yarışması

ProCE’18 Proje Geliştirme Yarışması
150
0
Başvuru tarihi geçmiştir

Türkiye’nin ilk gayrimenkul geliştirme konulu vaka analizi proje geliştirme yarışması olan ve Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ProCE’nin kazananları, Urban Land Institute (ULI)‘ın sürpriz ödüllerinden yararlanacak.

ProCE, üniversitelerin inşaat mühendisliği, mimarlık, işletme, ekonomi, muhasebe, uluslararası ticaret, maliye, işletme mühendisliği, çevre mühendisliği, peyzaj mimarlığı, gayrimenkul geliştirme ve şehir bölge planlama bölümlerinden 2., 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerinin katıldığı bir gayrimenkul proje geliştirme yarışması ‘dır.

Proje geliştirme yarışması ‘nda yarışmacıların görevi, onlara verilen hayali parayla, belirtilen arazi üzerinde, çalıştıkları şirketin yeni yatırımını belirlemek ve bunu şirketin sahibi olan jüri üyelerine sunmak.

Yarışma Takvimi:

  • 15 Temmuz – 15 Ekim: Belirtilen kriterleri yerine getiren 4-5 kişiden oluşan takımla başvurunun tamamlanması
  • 19-20-21 Ekim: Takımların Boğaziçi Üniversitesi’ne gelerek seminerlere katılmaları ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü onaylı sertifikalarını almaları
  • 23 Kasım: Her takımdan en az 2 kişinin katılımıyla projelerin geliştirilmiş halinin sponsor firmaların üst düzey yöneticilerinden ve konuşmacılardan oluşan final jürisine sunulması
  • 25 Kasım: Civil Career etkinliğinde ilk 3’e giren takımlar için gerçekleştirilecek ödül töreni ve birinci olan grubun projesini sunması
    (Seminerlere ve final sunumuna katılacak takımların 19-20-21 Ekim ve 23 Kasım tarihlerinde sağlanacak konaklama ve yemek ihtiyaçları katılım ücretine dahildir.)

Yarışma Aşamaları:

  1. aşamada yarışmacılar takımlarını oluşturup başvurularını yaptıktan sonra projelerini hazırlarken onlara yol gösterecek olan seminerlere katılmak için Boğaziçi Üniversitesi’ne gelirler. Sektörünün önde gelenleri tarafından verilecek 2 günlük seminerler dizisinin ardından takımlar, Boğaziçi Üniversitesi’nden ayrılır. Takım arkadaşlarıyla beraber projelerini geliştirmeleri için önlerinde 30 günlük süreleri vardır. Yarışmacılara bu süreçte rehberlik etmesi için ULI tarafından, lider gayrimenkul firmalarında çalışan kişilerden oluşan ve her gruptan belirli sayıda soru yanıtlayacak sektörel bir danışma heyeti ayarlanacaktır.
  2. aşamada bir aylık süreçte projelerini oluşturan takımlar, sunumlarını ve hazırladıkları posteri göndererek ön eleme aşamasına katılır. Projeler, Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir.
  3. aşama ön elemeden bir hafta sonradır. Seçilen 5 takım en az 2 üyesiyle Boğaziçi Üniversitesi’ne gelerek, projelerinin geliştirilmiş halini sponsor firmaların üst düzey çalışan ve yöneticilerinden oluşan final jürisine sunar.
 Ödüller:
Birincilik    2.500 TL
İkincilik   1.500 TL
Üçüncülük      1.000 TL

Detaylı Bilgi:

YARIŞMA WEB SİTESİ

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir