Home ARSİV Ticaret TTO Yenilikçi Tasarım Yarışması
0

Ticaret TTO Yenilikçi Tasarım Yarışması

Ticaret TTO Yenilikçi Tasarım Yarışması
0
0

İstanbul Kalkınma Ajansı destekli İstanbul Ticaret Odası ortaklığı ile kurumumuzca yürütülen “Ticaret Kuluçka’da Teknolojik Girişimciliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Ziraat Katılım Bankası sponsorluğu ile düzenlenecek Yenilikçi Tasarım Yarışması , İstanbul’da yüksek katma değer üretebilecek tasarım ve teknolojik girişimlerin sürdürülebilir gelişimine katkı sunmak ve İstanbul’un nitelikli girişimciliğin gelişmesini sağlayarak İstanbul ekonomisinin küresel ölçekte rekabet gücünü artırmak amaçlanmaktadır.

Yenilikçi Tasarım Yarışması ile devlet politikaları ve teşvikleriyle tasarımın desteklendiği bu dönemde ve UNESCO tarafından 2019 yılı Tasarım şehri seçilen İstanbul’da İstanbul Ticaret Üniversitesi olarak tasarım olgusunun gelişimine ve yeni ürün gelişimine destek vermek ve umut vadeden tasarımların çeşitli mentorluk ve danışmanlıklarla desteklenerek ticari değere dönüşümüne ve uluslararası platforma taşınmasına katkı sağlamak hedeflenmektedir.

YARIŞMANIN KAPSAMI

Yenilikçi Tasarım Yarışması katılımcılarından tasarım sektöründe katma değer yaratma becerilerini artıracak özgün ve yenilikçi projeler beklenmektedir. Yarışma herkesin katılımına açık olarak, iki tematik alanda yapılacaktır. Yarışma, tasarıma konu olan iki tematik alanda yapılacaktır. Her bir alanda başvurular ayrı ayrı alınacak ve değerlendirilecektir.
1. Tematik alan: Dijital Uygulamalar (Finans, bankacılık, oyun, pazarlama, satış, sosyal medya vb. uygulamalar).
Başvuru sırasında dijital uygulamanın tasarımına ait bir tanıtım çalışması/demo sunulmalıdır.
2. Tematik alan: İnovatif Ürün Tasarımı.
Başvuru sırasında tasarıma ait bir örnek çalışma/prototip veya tasarımın çalışma prensibine ait çizimler sunulmalıdır.

YARIŞMA AŞAMALARI
Elektronik ortamda kayıtların sona ermesi 02 Şubat 2020
Ön elemeyi geçenlerin duyurusu  06 Şubat 2020
Sunum yapma eğitimi 10-11 Şubat 2020
Juri önünde sunumların yapılması 13 Şubat 2020
Ödül Töreni 17 Şubat 2020
YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ

Her iki tematik alanda ilk 5 ‘e giren projelere TİCARET KULUÇKA Merkezinde 1 yıl boyunca ücretsiz yer alma ve Ticaret Kuluçka programından ücretsiz faydalanma hakkı sunulacaktır.

Birinci New York’ta Girişimcilik Eğitiminin Alınacağı Bir Haftalık Seyahat + 7.500TL
ikinci 7.500 TL
Üçüncü 5.000 TL

• Her iki tematik alanda ilk 5 ‘e giren projelere TİCARET KULUÇKA Merkezinde 1 yıl boyunca ücretsiz yer alma ve Ticaret Kuluçka programından ücretsiz faydalanma hakkı sunulacaktır. Bir yıllık süre 17 Şubat 2019 tarihinde başlayacaktır.

YARIŞMANIN BAŞVURUSU

Yarışma başvuruları Ticaret TTO web adresinden online olarak yapılacaktır. Proje sahibi başvuru sırasında online başvuru formundaki bilgileri eksiksiz doldurmalı ve bir adet tanıtıcı posterini (Tanıtıcı poster şartnamede belirtilen özelliklere uygun olmalıdır.) online sisteme jpg olarak yüklemesi gerekmektedir.